اخبار

6 درصد رشد مصرف EPDM تا سال 2019

گروه ترجمه و تولید محتوا در بسپار می نویسد، انتظار می رود بازار جهانی EPDM از سال های 2014 تا 2019 طبق محاسبات CAGR حدود 6/67 درصد رشد داشته باشد. به طور کلی، کاربردهای این لاستیک به شش دسته ی کلی تقسیم بندی می شود. این تقسیم بندی ها شامل خودروسازی، اجزای قالب گیری، ساخت و ساز، افزودنی های نرم کننده، اصلاحات پلاستیکی (مانند چقرمه سازی) و سایر کاربردهای جزئی در صنعت می باشد. لاستیک EPDM در کاربردهای خودروسازی برای تولید شلنگ های مصرفی، کمربندها، تسمه ها و حلقه‌های مدور (O-ring) مورد استفاده قرار می‌گیرد. به علاوه در این کاربردها، از این بسپار برای درزگیری درها و پنجره‌ها، قطعات ترمز، رادیاتور و لوله ها نیز استفاده می‌شود. در حقیقت، رشد صنعت خودروسازی دلیل اصلی رشد مصرف این ماده بوده است.
لاستیک اتیلن پروپیلن دی ان منومر یا EPDM در واقع یک لاستیک سنتزی تشکیل شده از اتیلن و پروپیلن می باشد. این ماده خواص مناسبی نظیر مقاومت در برابر حرارت، آب و هوا، اوزون و مواد قطبی از خود نشان داده و خواص عایقی الکتریکی بسیار مطلوبی را داراست. این ماده می تواند طی سه فرآیند متفاوت تولید شود. این فرآیندها شامل فرآیند حلالی (solution process)، فرآیند دوغابی (slurry process) و فرآیند فاز گازی (gas phase process) می‌باشد.
در حال حاضر بسیاری از تولیدکنندگان لاستیک EPDM به دنبال تولید نوع زیستی آن بوده چراکه نگران مشکلات زیست محیطی می باشند. در حال حاضر EPDM معمول از مواد خام پایه فسیلی نظیر اتیلن و پروپیلن تولید می شود. با کمک خوراک‌هایی نظیر نیشکر، EPDM می‌تواند طی فرآیندی دوست دار محیط زیست تولید شود. شرکت Lanxess تولید صنعتی زیستی EPDM را به تازگی در برزیل ایجاد کرده که به جای اتیلن از خوراک نیشکر استفاده می‌کند. بعضی از خودروسازان برزیلی از EPDM پایه زیستی تولید شرکت Lanxess برای استفاده در درزگیرهای پنجره ها استفاده می نمایند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا