اخباراخبار ویژه

ABS پایه زیستی در خط لوله در ژاپن. پلی فنیلن سولفید بیشتر برای کره

گروه ترجمه و تولید محتوا در بسپار/ ایران پلیمر  صنایع Toray ژاپن و Idemitsu Kosan قصد دارند یک زنجیره تامین برای رزین اکریلونیتریل-بوتادین-استایرن (ABS) بر پایه تکپار زیستی استایرن مشتق شده از زیست توده نفتا (naphtha) ایجاد کنند. Idemitsu و Toray هر دو در تلاش هستند که تا سال 2050 به محصولات کربن-خنثی دست یابند.

رزین ABS Toray در صنایع مختلفی مانند خودروسازی، لوازم الکترونیکی مصرفی و دستگاه‌های پزشکی استفاده می‌شود که برای آنها درجه‌بندی ترانما (transparent) ارائه می‌دهد.

Toray Advanced Materials Korea Inc در نظر دارد از دسامبر 2024 ظرفیت تولید سالانه رزین پلی فنیلن سولفید تورلینا (PPS) را به میزان 5000 تن در کارخانه ای در کره افزایش دهد. ترکیب ظرفیت تولید PPS گروه Toray در این مرکز و در ژاپن، به این ترتیب به 32600 تن در سال در جهان خواهد رسید.

در اقدام همزمان، تولید سولفید هیدروژن سدیم به عنوان ماده خام کلیدی برای رزین PPS افزایش خواهد یافت. Toray به این ترتیب موقعیت خود را به عنوان یک تولید کننده مقرون به صرفه و یکپارچه از همه چیز از مواد خام تا رزین مستحکم می کند.

Toray Advanced Materials کره به عنوان بخشی از تلاش برای گسترش تجارت جهانی خود، رزین PPS را که در داخل کشورش مصرف نمی شود به سایت های ترکیبی Toray Group در ایالات متحده، چین، اروپا، آسیای جنوب شرقی و سایر مناطق عرضه خواهد کرد.

رزین PPS یک پلاستیک مهندسی با کارایی بالا است. مزایای کلیدی آن مقاومت در برابر حرارت و مقاومت شیمیایی، استحکام مکانیکی و تاخیر در شعله است. کاربردهای آن شامل کاربردهای الکتریکی، وسایل نقلیه الکتریکی، دستگاه های الکتریکی و الکترونیکی و قطعات مرتبط با ساختمان است. Toray تصمیم گرفته است ظرفیت شرکت Toray Advanced Materials Korea را افزایش دهد تا رشد پیش بینی شده 6 درصدی تقاضای جهانی سالانه برای ترکیبات رزین PPS را برآورده کند.

Toray Group یک تولید کننده جامع PPS نه تنها برای ترکیبات بلکه برای فیلم ها و الیاف است و در سطح جهانی مطرح است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا