اخباراخبار ویژه

اختصاصی بسپار/ AMPACET مستربچ های تاخیرانداز آتش بدون هالوژن

گروه نرجمه و تولید محتوا در بسپار/ایران پلیمر  شرکت AMPACET مستربچ های بدون هالوژن تاخیرانداز آتش را به بازار ارائه کرده است. HALOFREE 709 و HALOFREE 229 ویژگی تاخیرانداز آتش را در فیلم پلی اتیلنی حتی در صورت استفاده ی مقدار بسیار کم از این مواد ایجاد می کنند و به این صورت با قوانین حفاظت از سلامتی و محیط زیست سازگار خواهند بود. این مستربچ ها خواص ظاهری و شفافیت خوبی ایجاد می کنند که می توان رنگ های مختلف را با استفاده از دیگر محصولات رنگی Ampacet به آن اضافه کرد.
محصول Ampacet Halofree 709 بر اساس استانداردهای موجود، درجه ی خیلی خوب را در زمینه ی تاخیر اندازی آتش به دست آورده است. این محصول بر اساس استاندارد DIN4102 درجه ی B2 و بر اساس استاندارد UL94 درجه ی VTM0 را به دست آورده است. Halofree 229 نیز استانداردهای بالایی در زمینه ی تاخیراندازدگی شعله کسب کرده است. این محصول درجه ی M1 بر اساس استاندارد NFP 92-503 را به دست آورده است. بر اساس استانداردهای ISO14001 و OHSAS 18001 هیچ کدام از این دو مستربچ برای سلامتی انسان و محیط زیست خطرناک نیستند. همچنین با قوانین زیست محیطی تصویب شده مانند 94/62/EC (بخشنامه ی بسته بندی و ضایعات آن در اروپا) و ROHS; REACH و VDA 232-101 (لیست مواد مجاز در صنعت خودرو سازی) همخوانی دارند.
ویژگی به تاخیر افتادن آتش در پلاستیک ها برای جلوگیری از خود آتش گیری آن ها و جلوگیری از چکه کردن پلاستیک در مواجهه با آتش به آن ها اضافه می شود. این کار موجب جلوگیری از پخش شدن آتش شده و از ایجاد دود جلوگیری می کند. عوامل تاخیر انداز آتش معمول شامل برم و آنتیمونی هستند که این مواد برای محیط زیست و سلامتی انسان ها و سایر موجودات زنده مضر هستند.
Halofree 709 و halofree 229 برای محدوده ی وسیعی از کاربردها مانند، فرش، مواد بسته بندی صنعتی، جلوگیری از چکه کردن پلاستیک و آسترهای زیر سقفی خانه ها، ایستگاه ها قطار و ورزشگاه ها مناسب هستند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا