اخبار

BASF: استراتژی‌های حفاظت از محیط زیست/ کاهش 25 درصدی گازهای گلخانه ای!

گروه ترجمه و تولید محتوا در بسپار/ ایران پلیمر با توجه به عدم اطمینان روزافزون از ارزیابی اهداف ایمنی تولید و حفاظت از محیط زیست، بزرگترین تولیدکننده مواد شیمیایی آلمان BASF تایید کرده است که قصد دارد تا سال 2030 انتشار گازهای گلخانه ای خود را تا 25 درصد نسبت به سال 2018 کاهش دهد. مارتین برودرمولر، مدیرعامل این شرکت تاکید کرد: «یک جنگ وحشیانه در اروپا در حال وقوع است که پیامدهای گسترده‌ای برای اقتصاد دارد. اما تغییرات آب و هوایی همچنان بزرگترین چالش جهانی زمان ماست.»

تا سال 2025، BASF می‌خواهد حدود 1 میلیارد یورو در توسعه فناوری‌های کم انتشار و اجرای فرآیندها در نیروگاه‌های آزمایشی سرمایه گذاری کند.

بین سال‌های 2026 تا 2030، این هزینه دوباره به میزان قابل توجهی افزایش می‌یابد: تا 3 میلیارد یورو. بر اساس گزارش BASF، سال گذشته (2021)، در اولین سال راهبرد جدید حفاظت از محیط زیست، انتشار گازهای گلخانه‌ای در مقایسه با سال قبل از آن (2020) حدود 3 درصد از طریق افزایش استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر کاهش یافت – اگرچه تولید به میزان قابل توجهی افزایش یافته بود. غول شیمیایی قصد دارد به طور کامل بر برق سبز و انرژی‌های تجدیدپذیر تکیه کند، به ویژه در سومین سایت بزرگ تولید مواد شیمیایی خود در Zhanjiang چین، که هنوز در دست توسعه است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا