اخباراخبار ویژه

BASF و معرفی بایندر های جدید با فناوری Anti-aging برای پوشش (رنگ)های خارجی ساختمان

گروه ترجمه و تولید محتوا در بسپار/ایران پلیمر  BASF جدیدترین فناوری خود یعنی DURA-COLOR Technology را معرفی کرد. این فناوری به حفاظت رنگ در برابر تخریب در طول یک دوره زمانی طولانی کمک می کند. این فناوری بایندر باعث ایجاد دوام بالا بویژه حفظ رنگ بالا و تمیزی سطح در رنگ های خارج ساختمان می شود.

بایندر های Acronal EDGE 7685 و Acronal EDGE 7686 محصولات جدید BASF می باشند که با استفاده از فناوری DURA-COLOR تولید شده اند. این بایندر ها آزادی عمل خوبی در فرمولاسیون رنگ ایجاد می کنند. همچنین با محدوده گسترده ای از مواد اولیه بویژه دیسپرسیون رنگدانه ها سازگار می باشند. Acronal EDGE 7686 در پوشش های خارج ساختمان دوام بالا و مقاومت بالا در برابر جذب چرک ایجاد می کند. Acronal EDGE 7685 برای فرمولاسیون های با عملکرد بالا و با هزینه پایین تر پیشنهاد می شود. پوشش های مورد استفاده در دیوار های خارجی بطور پیوسته در معرض نور خورشید ، باران ، گرد و غبار ، چرک و آلاینده های مختلف می باشند و این عوامل تخریب رنگ را تسریع می کنند. بازسازی و رنگ آمیزی مجدد یکی از روش ها برای نو کردن ظاهر ساختمان ها می باشد. اما این کار هزینه بر و پیچیده بوده و میزان نشر دی اکسید کربن را افزایش می دهد. BASF در زمینه ساختمان دارای تخصص خوبی می باشد و برای حل این چالش ها بایندر های جدید با کیفیت بالا توسعه داده است. فناوری DURA-COLOR شامل سه قسمت اصلی می باشد:

– پلیمریزاسیون کنترل شده
– استفاده از شبکه ای کننده های ویژه
– واکنش پذیری بهینه.

رنگ های ساخته شده با این دو بایندر دارای حفظ رنگ عالی ، مقاومت عالی در برابر جذب چرک ، مقاومت قلیایی بالا و مقاومت بالا در برابر شوره زدن (efflorescence) می باشند. به گفته Chee Seng Yong مدیر پلیمر های دیسپرسیونی و رزین های BASF در آسیا – اقیانوسیه ، رنگ های نمای مورد استفاده بر روی زیرآیند های معدنی در شرایط آب و هوایی مختلف در معرض سطوح مختلف آسیب می باشند.

BASF به منظور تولید محصول با کیفیت بالا جهت بازار های مختلف ، این محصولات جدید را در شرایط آب و هوایی کشور های مختلف شامل استرالیا ، چین ، هند ، اندونزی و امریکا به مدت دو سال تست کرده است. به گفته Ming Li نایب رئیس دیسپرسیون ها و رزین های BASF در آسیا –اقیانوسیه ، فناوری DURA-COLOR یک فناوری بی همتا برای تولید دیسپرسیون های پلیمری می باشد که با موفقیت در کارخانه های BASF واقع در آسیا – اقیانوسیه مورد استفاده قرار گرفته است

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا