اخباراخبار ویژه

اختصاصی بسپار/ Bedford خط تولید سازه ­های مدولار از پلاستیک های تقویت شده FRP را راه ­اندازی می ­کند

گروه ترجمه و تولید محتوا در بسپار/ ایران پلیمر شرکت بدفورد، تولید­کننده محصولات و ارائه­ دهنده انواع خدمات در زمینه پلاستیک های تقویت شده یا الیاف شیشه (FRP)، در تاریخ ۱۳ آوریل امسال از راه ­اندازی مجموعه محصولاتی با عنوان ReadySeries خبر داد، که با قابلیت حمل سریع و آسان، راه­ حل ساده و مدولار برای پاسخگویی به نیازهای دسترسی و ایمنی جهت سازه­ ها را فراهم می­ آورد. گفته می­ شود ReadySeries  اولین سیستم مدولار به این بزرگی است که از FRP ساخته شده است.

نظر به وجود منطقه­ ای برای بالا رفتن و صعود از سازه یا فضایی برای تردد – یا هر دو – بدفورد  می­ گوید که بامحصولات  ReadySeries  می­توان به سرعت، با خیال راحت و مقرون به صرفه کار کرد.

این سیستم شامل سکوهای صنعتی، نیم ­طبقه یا اشکوب­ها، مسیرهای گذر پیاده، راه های باریک، نردبان های ثابت، نرده­ ها، گاردریل­ ها، پله­ ها، برج­های پله­ کانی، پل­ های عابر پیاده و موارد دیگر برای پیکربندی­ های گسترده و عظیم است. از هر محصول می­توان به طور مستقل استفاده کرد یا می توان آن را با محصولات دیگر این مجموعه ترکیب کرد.

ReadyStairs شکل و ساختار

این شرکت خاطرنشان می­  کند که سازه­های صنعتی، پیش ­مهندسی و پیش­ ساخته فقط برای نصب به آسانی نیاز به پیچ و مهره همراه با ابزارهای معمولی دارند. در صورت نیاز به تنظیمات در محل، FRP را می­توان با ابزار استاندارد برش، سوراخ کاری و مونتاژ کرد.  اقلام  این سازه ­ها محکم و در عین حال سبک وزن هستند تا حمل و نقل و نصب آنها راحت­تر شود.

بدفورد  خاطرنشان می­ کند که محصولات ReadySeries به حداقل تعمیر و نگهداری مداوم نیاز دارند، محیط های خورنده، آب و هوای سخت و خشن را تحمل می کنند و زنگ نزده و پوسیده نمی شوند. آنها از نظر ابعادی نیز پایدار هستند، به این معنی که اجزای سازه منقبض ((shrink، متورم، تابیده یا خم  نمی­ شوند.  علاوه بر این، سازه­ های مزبور  سازگار با OSHA (Occupational Safety and Health Administration یا اداره ایمنی و بهداشت شغلی)   هستند.  این شرکت می­ گوید برخلاف چوب و فلز، محصولات ReadySeries از جنس FRP، خوداطفا در برابر آتش، غیر رسانا و با هدایت حرارتی کم بوده و با جلوگیری از انبساط و انقباض باعث پایداری سازه ها می شوند. پوشش­ های ضد لغزش خطرات سقوط و لغزش را به حداقل می­ رسانند. رنگ زرد ایمنی در تمام اجزای مربوطه اعمال می شود.

محصولات  ReadySeries

سکوهای اماده یا  ReadyPlatform

ایده آل برای سکوهای دسترسی صنعتی، مسیرهای عبور پیاده، نیم طبقه یا اشکوب و کاربردهایی  که نیازی به ساخت سفارشی ندارند. پانلهای ReadyPlatform در ابعاد ۳ در ۳ فوت، و ارتفاع ۵/۱، ۳، ۵/۴ و ۶ فوت موجود است. همچنین مشتریان می­توانند برای بدست آوردن پیکربندی ایده ­آل، اجزای ReadyStair، ReadyLadder یا ReadyRail را اضافه کنند.

ریل­ های اماده یا ReadyRail

شامل اقلام محافظ یا گاردریل و نرده پلکان (handrail) که می­توانند به تنهایی یا برای تکمیل محصولات ReadyPlatform استفاده شوند. آنها در مقاطع ۳ فوتی ذخیره و انبار شده و کاربران می­توانند مسیر نرده خود را مشخص  و تعیین کنند. بدفورد تمام اجزا را در یک کیت مناسب و قابل استفاده اسان  بسته­ بندی می ­کند.

نردبان آماده یا ReadyLadder

مشتریان می ­توانند با ترکیب مقاطع موجود در مراحل ۱۰ فوت و ۱۵ فوت، به ارتفاع نردبان مورد نیاز خود برسند. به علاوه، در صورت لزوم، بدفورد می­گوید که مشتریان می­ توانند به سرعت یک قسمت را با ابزارهای معمولی تریم یا اصلاح کنند تا تناسب دقیق داشته باشند یا برای داشتن یک سیستم کامل یک مسیر عبور اضافه کنند.

 

پله ­کان آماده ReadyStair

برج های پله­ کانی که می­توانند به راحتی با تقریبا هر پیکربندی دیگری سازگار شوند. آنها در یک محدوده ابعادی  ۷ فوت و ۲۵/۵  اینچ در ۱۲ فوت و  ۴/۳ اینچی و بین محل­های ورود به سکوها با قابلیت افزایش طول ۶ فوت افزایش، قرار می گیرند. در صورت نیاز، یک برش از پله ­های بالا یا پایین برای انتقال نهایی در قسمت بالا فراهم شده است. مقاطع ReadyStair همچنین با اتصال به  اقلام ReadyPlatform برای ایجاد هرگونه پیکربندی مورد نیاز استفاده می شوند.

اجزای پل اماده یا ReadySpan

اجزای پل ReadySpan با مقاومت بالا برای کاربردهای عابر پیاده، سوارکاری و عبور خودروهای سبک تا ۱۰۰ فوت طول و ۱۰ فوت عرض در دسترس هستند. این اجزا را می ­توان در یک کیت حمل کرد تا در محل مونتاژ شود، در حوزه­ هایی که به مونتاژ محدود نیاز دارند یا کاملاً مونتاژ می­شوند.

طبق گفته این شرکت، دامنه اندازه، تنوع قابلیت پیکربندی، سازگاری یکپارچه و دوام محصولات ReadySeries، آن را برای کاربردهای داخلی (indoor ) و خارجی (outdoor ) ایده آل می­کند. علاوه بر این، بدفورد می­ گوید می ­توان به صرفه جویی عملیاتی و قابلیت اطمینان در طولانی مدت دست یافت.

 

ترجمه: مسعود خلج
mkhaladj@yahoo.com

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا