اخبار

Chinaplas2019 و همه آنچه صنعت بسته بندی پلیمری به این نمایشگاه خواهد آورد/ اخبار شرکت ها را اینجا بخوانید

بسپار/ ایران پلیمر با وجود پیشرفت‌های اقتصادی پویا که به بهبود کیفیت زندگی شتاب داده، افراد همواره به دنبال بسته‌بندی‌هایی ایمن، منحصر به فرد و دوستدار محیط زیست هستند. در همین حال، صنعت بسته‌بندی با چالش‌های سختی روبروست. این صنعت باید با مقررات مبنی بر کاهش میزان مواد فعال (VOC)، افتاخیزهای قیمت مواد اولیه، قیمت‌های غیرقابل کنترل و مشکلات نیروی انسانی مقابله کند. به دلیل نیازهای گسترده‌ی مشتریان و رقابت‌های شدید در بازار، صنعت بسته‌بندی مجبور است برای تحول و ارتقا خود تلاش کند.

با افزایش پیچیدگی محیط‌های کسب و کاری، چگونه می‌توان روند بازار را مورد بررسی قرار داده، با تغییرات فناوری همگام شد و راه حل خروج از بحران‌های مختلف را یافت؟

نمایشگاه CHINAPLAS2019 نمایشگاهی تجاری و بر پایه‌ی فناوری بوده که برای تبادل و نشان دادن فناوری‌های مختلف در عرصه‌ی بین المللی به وجود آمده است. این نمایشگاه از 31 اردیبهشت تا سوم خردادماه جاری در گوانگجو برپاست. 

این نمایشگاه، گستره‌ی عظیمی از مواد و دستگاه‌ها بوده و در تلاش است تولیداتی هوشمند، سبز، طراحی شده و عملکردی را در عین کاهش قیمت و بهبود عملکرد در تمامی صنایع از جمله صنعت بسته‌بندی ایجاد کند.

 

نیاز روز افزون به بسته‌بندی‌های طراحی شده

صنعت بسته‌بندی  نقش بسیار مهمی در بخش‌های مختلف بازار، بازی می‌کند. صاحبان نام‌های تجاری مختلف همواره به دنبال بسته‌بندی ‌های عمده و ویژه هستند. در حال حاضر بسته‌بندی  به عنوان رویکری بسیار مهم در کسب و کارهای مختلف تبدیل شده و موضوعی بسیار داغ در صنایع مختلف است.

در مقایسه با اروپا، آمریکا، ژاپن و سایر کشورها، چین کمی دیرتر به عرصه‌ی بسته‌بندی وارد شد. اگرچه، طی سالیان اخیر این کشور ظرفیت‌های گسترده‌ای را در زمینه‌ی بسته‌بندی برای خود ایجاد کرده است.

به لطف اصلاحات 40 ساله، کیفیت زندگی در چین بهبود قابل توجهی یافته است. با ارتقای استاندارهای زندگی جامعه چین نیاز روز افزودن به پیشرفت فناوری به شدت احساس می‌شود. در این بین، اهمیت بسته‌بندی مواد و محصولات مختلف از جایگاه ویژه‌ای برخوردار بوده و به صورت نمایی و با سرعت بسیار زیادی در حال رشد است.

شرکت HP Inc. راه حل‌های چاپ Indigo دیجیتال خود را مخصوص بسته‌بندی‌های انعطاف‌پذیر در CHINAPLAS2019 معرفی می‌کند. این فناوری به بهبود کیفیت محصول از طریق شخصی سازی کمک خواهد کرد.

این فناوری چاپ دیجیتال زمان تحویل را کوتاهتر کرده، باعث ذخیره‌ی هزینه‌ای و رشد کسب و کار شده، فرایندهای کاری را ساده تر کرده و به طور کلی موجب سوداوری قابل توجه می‌شود. در این فناوری چاپ از جوهر مخصوصی استفاده شده است.

 

تهیه شده توسط مهندس فرزانه آزادی منش

 

(ادامه دارد…)

متن کامل این مقاله را که در شماره 199ام ماهنامه بسپار در اردیبهشت ماه منتشر شده است، بخوانید.

در صورت تمایل به دریافت نسخه نمونه رایگان و یا دریافت اشتراک با شماره های 02177523553 و 02177533158 داخلی 3 سرکار خانم ارشاد تماس بگیرید. 

 

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا