اخباراخبار ویژه

اختصاصی بسپار/ Clariant اولین اتانول سلولزی را به طور تجاری تولید کرد

گروه ترجمه و تولید محتوا در بسپار/ایران پلیمر Clariant اولین اتانول سلولزی خود را بطور تجاری در کارخانه تولیدی sunliquid واقع در Podari رومانی تولید کرده است. شرکت Shellکه یکی از بزرگترین شرکت ها در زمینه انرژی می باشد طی یک قرارداد چند ساله تمام محصولات این کارخانه را پیش خرید کرده است. تقریبا 50000 تن سوخت زیستی نسل دوم از 250000 تن ضایعات کشاورزی موجود در منطقه تولید خواهد شد.

اتانول سلولزی تولید شده در این کارخانه می تواند بعنوان افزودنی جهت اختلاط با سوخت استفاده گردد. همچنین می تواند بعنوان سوخت هواپیما و در تولید مواد شیمیایی زیستی استفاده گردد. به گفته Conrad Keijzer مدیر اجرایی Clariant ، حفظ محیط زیست یکی از اهداف اصلی این شرکت می باشد. سوخت های زیستی و مواد شیمیایی زیستی تولید شده از ضایعات کشاورزی نقش مهمی ایفا می کنند زیرا آنها باعث کاهش تولید گاز های گلخانه ای می شوند. به همین دلیل تولید تجاری آنها باید به سرعت افزایش پیدا کند.

به گفته Christian Librera ، رئیس بخش Biofuels & Derivatives ، سوخت های زیستی پیشرفته تولید شده بوسیله فناوری Sunliquid باعث کاهش 120 درصدی تولید دی اکسید کربن در بخش حمل و نقل می شوند. سوخت های با کربن کمتر در ساختار خود برای کاهش تولید دی اکسید کربن ضروری می باشند. کارخانه Podari رومانی در زمینی به مساحت 10 هکتار تاسیس شده است و دارای حدود 100 نیروی کار می باشد. قرارداد هایی با بیش از 300 کشاورز محلی برای تامین مواد اولیه این کارخانه بسته شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا