اخبار

Clariant واکس های زیست پایه مخصوص کاربردهای پلاستیکی را معرفی می کند

گروه ترجمه و تولید محتوا در بسپار/ ایران پلیمر می نویسد، شرکت Clariant خانواده ی جدیدی از واکس های با عملکرد بالا را بر اساس خوراک اولیه ی تجدیدپذیر معرفی کرده است. این گونه های جدید که Licocare RBW نامیده می شوند، افزودنی هایی بر اساس سبوس خام برنج می باشند. سبوس برنج در مقادیر بسیار زیادی در دسترس بوده و محصول جانبی تولید برنج است. این محصول جانبی مزایای بسیار زیادی را داراست. زمینه ی اصلی کاربردی این مواد را می توان در مواد مهندسی گرمانرم و  اپوکسی های قابل قالب گیری دانست.

این راه حل می تواند برای سایر کاربردها نظیر کشاورزی، پوشش دهی و کاربردهای خانگی نیز مورد استفاده قرار گیرد. آزمون های انجام شده توسط شرکت Clariant نشان می دهد که Licocare RBW نسبت به نمونه های مشابه موجود در بازار عملکرد بسیار بهتری را از خود نشان داده است.

دو گونه ی مختلف از این محصول که در کاربردهای پلاستیکی مورد استفاده خواهد بود عبارتند از:

–       Licocare RBW 300 TP یک واکس نیمه صابونی شده

–        Licocare RBW 102 TP یک واکس با قطبیت متوسط

هر دو گونه ی نام برده شده از Licocare روان کننده های داخلی و خارجی مناسبی محسوب می شوند. این محصولات همچنین پراکنش پرکننده و انواع رنگ دانه ها را در غلظت های کم بهبود قابل توجهی می بخشند.

این گونه ها جریان مذاب را بهبود بخشیده، میزان نیروی لازم برای رهایش قطعه از قالب را کاهش داده و توزیعی همگن را باعث می شوند. علاوه بر این،  با داشتن پایداری حرارتی بسیار زیاد، پایداری فرآیندی قابل توجهی را در  دماهای بالا در آمیزه ایجاد می نماید. خواص سطحی نیز در زمان استفاده از این ماده مناسب خواهد بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا