اخبار

Covestro برای توسعه نخستین هاردنر زیستی جایزه گرفت

گروه ترجمه و تولید محتوا در بسپار/ ایران پلیمر Covestro در eMove 360° Europe 2018 که در Munich آلمان برگزار شد یکی از جوایز بخش MATERIALICA Design + Technology را برای توسعه  هاردنر زیستی به خود اختصاص داد. اهدا این جوایز از سال 2003 آغاز شده است.

Covestro سالهاست که برای کاهش وابستگی خود به منابع فسیلی در حال تحقیق و توسعه جهت جایگزینی مواد اولیه فسیلی با مواد زیستی است. به گفته Heip Tran مدیر پروژه هاردنر زیستی در شرکت Covestro ، این هاردنر زیستی دارای خواص کیفی بالا و مشابه نمونه های پتروشیمیایی می باشد.

حدود 70 درصد این هاردنر از مواد زیستی تشکیل شده است. خواص آن با هاردنر های متداول قابل مقایسه است و بنابراین تولید کنندگان پوشش ها می توانند بدون کمترین تغییری در فرمولاسیون خود از آن استفاده کنند. پوشش های بر پایه Desmodur eco N برای پوشش های صنعتی، مبلمان، چوب، پلاستیک و خودرو مناسب هستند. Desmodur eco N از تخمیر ذرت تولید می شود و بنابراین به حفظ منابع فسیلی کمک می کند. همچنین در تولید آن در مقایسه با محصولات متداول ، مراحل فرآیندی مختلفی حذف می شود. سال گذشته گروهی شامل کارکنان BASF Coatings division ، Covestro و Audi این محصول را تست کردند.

برای اولین بار Audi بدنه خودروهای خود را با یک شفاف پوشه ساخته شده با هاردنر زیستی با موفقیت پوشش داد. اعمال در کارخانه Ingolstadt در شرایط موجود انجام شد. یکی از این خودروها در European Coatings Show که از 4 تا 6 ماه April سال 2017 در Nuremberg برگزار شد، به نمایش گذاشت. Desmodur eco N اولین هاردنر زیستی می باشد و Covestro در حال توسعه این محصولات زیستی می باشد. Covestro قصد دارد هاردنر های زیستی با خواص مختلف توسعه دهد. بطور همزمان Covestro بر روی مواد اولیه زیستی نسل جدید بر پایه سلولز و ضایعات زیستی کار خواهد کرد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا