اخبار

Covestro هاردنر جدیدی برای پوشش های پایه آب جهت چوب معرفی کرد

گروه ترجمه و تولید محتوا در بسپار/ایران پلیمر در بازار پوشش های چوب ، سامانه های پلی اورتان پایه حلال پر مصرف ترین پوشش ها می باشند. از آنجاییکه سرعت خشک شدن پوشش های پلی اورتان پایه آب طولانی می باشد برای تولیدکنندگان مبل و چوب انتقال به این سامانه های با VOC پایین تر کار دشواری است زیرا فرآیند تولید را طولانی تر می کند. به هر حال Covestro اخیرا بر این مشکل غلبه کرده است. Covestro در نمایشگاه ECS 2019 هاردنر جدیدی برای پوشش های پلی اورتان پایه آب معرفی کرد.

این هاردنر جدید با نام تجاری Bayhydur quix 306-70 به بازار عرضه می شود. این هاردنر جدید امکان فرموله کردن پوشش های دو جزئی پایه آب با کیفیت بالا جهت چوب را فراهم می کند. با استفاده از این هاردنر می توان پوشش های پایه آب با خواص خشک شدن مشابه سامانه های پایه حلال اما با VOC کمتر را تولید کرد. به گفته Dr. Eva Tejada  کارشناس پوشش های چوب در Coatings, Adhesives, Specialties segment ، پوشش های چوب پایه آب تولید شده با استفاده از این هاردنر جدید و پلی ال های مناسب دارای sand dry در حدود 35 دقیقه می باشند. بنابراین پس از این مدت نیازی به حفاظت در برابر گرد و غبار ندارند. همچنین T4 drying time در این پوشش ها کمتر از دو ساعت می باشد یعنی در این مدت فیلم رنگ بطور کامل خشک می شود.

این به معنای کاهش 60 درصدی در زمان خشک شدن نسبت به سامانه های پلی اورتان پایه آب استاندارد می باشد. عمر مفید اختلاط (pot life) این پوشش ها نیز به اندازه کافی طولانی می باشد. بسته به فرمولاسیون ، پس از اختلاط دو جزء این پوشش ها تا بیش از 7 ساعت قابل اعمال می باشند. پوشش های پایه آب چوب بر پایه Bayhydur quix 306-70 دارای مقاومت شیمیایی مشابه سامانه های پایه حلال می باشند. تست های مقایسه ای انجام شده که در آن قهوه ، شراب ، اتانول و آب در تماس با پوشش قرار داده شدند نشان دهنده این موضوع می باشد. از نظر شیمیایی هاردنر حدید یک ایزوسیانات اصلاح شده آنیونیک می باشد که شامل یک بخش آلیفاتیک و یک بخش آروماتیک می باشد. علی رغم وجود بخش آروماتیک ، پوشش های چوب سفید بر پایه Bayhydur quix 306-70 در تماس با نور UV یا حرارت سریعتر از سامانه های پایه حلال زرد نمی شوند. در کل با استفاده از Bayhydur quix 306-70 می توان پوشش های چوب دو جزئی پایه آب با VOC کمتر از 100 گرم بر لیتر و با کارایی مشابه سامانه های حلالی تولید کرد.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا