اخبار

DOW در نمایشگاه هفته ی نمایشگرهای 2020 محصول جدید خود را با عملکرد ویژه ارایه کرد

گروه ترجمه و تولید محتوا در بسپار / ایران پلیمر  شرکت DOW دو مورد از محصولات پیشرفته و چهار مورد از فناوری های جدیدی که در نسل جدید وسایل الکترونیکی و نمایشگرها مورد استفاده قرار می گیرد را در نمایشگاه هفته ی نمایشگر 2020 در معرض دید عموم قرار داد. این نمایشگاه از سوم تا هفتم آگوست 2020 (13 تا 17 مرداد ماه) برگزار شد. این محصولات شامل DOWSIL™️ VE-6001 UV-T Optical Bonding که برای محیط ها با تنش زیاد طراحی شده است و همچنین DOWSIL™️ VE-8001 Flexible Silicone Adhesive که یک نمایشگر منعطف است. آنچه Dow به نمایش گذاشته است یک چسب سیلیکونی بوده است که موجب بهبود ویژگی های مکانیکی سیلیکون های داخلی دستگاه و همچنین افزایش طول عمر مواد آلی به کار رفته در آن می شود. این سیلیکون ثابت دی الکتریک پایینی دارد، انرژی کمتری مصرف می کند و پایداری حرارتی بالاتری از خود نشان می دهد. فیلم سیلیکونی که برای کپسوله کردن این محصول مورد استفاده قرار گرفته است و همچنین برد الکترونیکی منعطف آن با استفاده از روش پخت سریع با تابش فرابنفش تهیه شده اند.
جیدن چائو، رئیس تجارت جهانی وسایل الکترونیکی Dow درباره ی این شرکت می گوید، “Dow یکی از بزرگترین و قوی ترین شرکت ها در زمینه ی تولید سیلیکون های نوری و نمایشگرها بر پایه ی مواد سیلیکونی است. این شرکت از مواد نوری نوآورانه گرفته تا چسب های آلی سیلیکونی جدید را برا اساس نیاز صنعت در زمینه ی افزایش دوام و عملکرد محصولات، تولید می کند. همچنین Dow پیوسته روند فناوری را دنبال می کند تا مطمئن شویم راهکارها و محصولات مناسبی را به مشتریان خود رائه می دهیم.
تولید کنندگان نمایشگرهای امروزی به مواد نوری نیاز دارند که با استفاده از آن ها بتوان محصول زیاد با قیمت تمام شده ی پایین تولید کرد. این مواد باید شفافیت بالایی داشته باشند، چسبندگی خوبی با سایر اجزا ایجاد کنند، سریع پخت شوند، چسبندگی طولانی بدون شکست و یا جداشدگی داشته باشند و همچنین زرد شدگی و یا تاری در آن ها ایجاد نشود. همچنین این مواد باید بتوانند در برابر شرایط محیطی از خود مقاومت نشان دهند. برای مثال نمایشگرهای داخلی خودرو باید در برابر دما و رطوبت بالا مقاوم باشند و در برابر نور آفتاب تخریب نشوند. همچنین این نمایشگرها باید مقاومت به ضربه بالایی نیز از خود نشان دهند.
در این میان، شرکت Dow دو مورد از پیشرفته ترین محصولات خود را در نمایشگاه “هفته ی نمایشگر 2020” به نمایش گذاشت.
چسب شفافDOWSIL™️ VE-6001 UV-T : این نوع ماده ی چسبنده برای استفاده در داخل خودرو طراحی شده است و دوام و پایداری زیادی از خود نشان می دهد. این چسب در حالت تک جزیی ارائه می شود و مقاومت حرارتی بالایی از خود نشان می دهد و همچنین میزان جمع شوندگی آن پس از پخت کمتر از یک درصد است. پس از پخت این ماده انعطاف پذیری بالایی از خود نشان می دهد که می تواند از ادوات الکترونیکی در مقابل ضربه محافظت کند. این ویژگی¬ها نشان می دهد این محصول قابلیت استفاده در نمایشگرهای بزرگ را دارد.
چسب شفاف سیلیکونی منعطف DOWSIL™️ VE-8001: این چسب برای نمایشگرهای منعطف طراحی شده است. ایننمایشگرها برای تلفن¬های هوشمند، لباس¬های ویژه، تلویزیون¬ها و نمایشگرهای بزرگ مورد استفاده قرار می¬گیرد. این چسب سیلیکونی دو جزیی است و بدون نیاز به آستری به طور مستقیم بر روی سطح نازک فلز اعمال می¬شود و یک لایه¬ی الاستیک بر روی آن به وجود می¬آورد. این لایه می تواند از نمایشگر در برابر آسیب ناشی از باز و بسته شدن محافظت کند.
Dow همچنین چهار فناوری جدید خود را بر پایه¬ی مواد سیلیکونی در این نمایشگاه ارائه کرد:
چسب¬های هیبریدی که ترکیبی از مواد آلی و Si هستند. این مواد قدرت مکانیکی چسب را افزایش می دهند و پایداری محیطی و دوام آن را افزایش می¬دهند. اعمال این نوع از چسب¬ها آسان است و بر روی محدوده¬ی وسیعی از زیرآیندها مانند آلومینیوم، شیشه، پلاستیک و اپوکسی قابل اعمال هستند.
سیلیکون با ثابت دی¬الکتریک پایین محصول دیگری است که علاوه بر شفافیت بالا دوام زیادی در شرایط پر تنش از خود نشان می دهد. ثابت دی¬الکتریک این ماده در محدوده¬ی 2.3 تا 2.6 است. این ماده ویژگی¬های مکانیکی و حرارتی بسیار خوبی نیز از خود نشان می دهد.
مواد شفاف SHF که برای کپسوله کردن سطوح بزرگ و همچنین مواردی که استفاده از سیلیکونی¬های مایع قابل پخت دشوار است، استفاده می¬شود. این مواد با حرارت پخت می¬شوند و با اعمال بر روی زیرآیند مقاومت آن را در برابر تنش¬های حرارتی افزایش می¬دهند. این مواد میزان شفافیت بالایی دارند تا بتوان با استفاده از آن¬ها نمایشگرهای شفاف و پرنور ارائه کرد.
چسب شفاف DOWSIL™️ VE-6520 UV: فرایند پخت این چسب بسیار سریع انجام می¬شود و برای نصب کریستال های مایع (LCD) و دیودهای نورتاب آلی (OLED) بسیار مناسب است. این ماده برای گوشی های هوشمند نیز در اطراف دوربین، نمایشگر و حسگر انگشت مورد استفاده قرار می گیرند. این چسب پس از تابش UV پخت می¬شود و فرایند پخت در نواحی تاریک (نواحی که در معرض UV قرار نمی¬گیرند) نیز انجام می¬گیرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا