اخباراخبار ویژه

Epple پوشش پایه آب جدیدی بر پایه نانو نقره معرفی کرد

گروه ترجمه و تولید محتوا در بسپار/ایران پلیمر  Epple Druck farben تولید محصول ضد میکروب جدیدی را آغاز کرده است. این محصول جدید یک وارنیش پایه آب براق می باشد که با نام تجاری Finishfit Microbe Protect 2400 به بازار عرضه می شود. این محصول بر پایه کمپلکس اجزای فعال نانو نقره می باشد. خواص ضد میکروبی و ضد ویروسی اجزای فعال این وارنیش مورد تایید قرار گرفته است.

Finishfit Microbe Protect 2400 آغاز این محصولات جدید می باشد و بزودی محصولات جدید دیگری ارائه خواهد شد. به گفته Dr. Vroni Walter رئیس بخش تحقیق و توسعه شرکت Epple ، Finishfit Microbe Protect 2400 حاوی یک افزودنی بر پایه نانو نقره ویژه و اجزای فعال ویژه می باشد. کارایی ضد میکروبی و ضد ویروسی اجزای فعال این پوشش مورد تایید قرار گرفته اند. توسعه محصول Finishfit Microbe Protect 2400 نتیجه ۱۸ ماه کار تحقیقاتی با همکاری شرکت تحقیقاتی RAS AG, Regensburg و حمایت مالی وزارت اقتصاد و انرژی آلمان می باشد. عنصر نقره برای مدت های طولانی است که بعنوان یک ماده ضد باکتری کارا استفاده می شود. از این خواص ضد میکروبی برای توسعه وارنیش های پایه آب ضد میکروب استفاده شده است.

نانو ذرات نقره (Ag°) که به سختی در فیلم وارنیش چسبیده اند یون های مثبت نقره را آزاد می کنند. این یون های مثبت باعث می شوند تعداد باکتری ها و ویروس ها بر روی سطح به میزان قابل توجهی کاهش پیدا کند. عملکرد ضد میکروبی این وارنیش بر طبق استاندارد ISO 22196 در برابر باکتری های Escherichia coli (E.coli) و Staphylococcus aureus (S.aureus ) تست شده است و نشان داده شده است که این محصول میزان باکتری ها را تا ۹۹.۹۹ درصد کاهش می دهد. میزان کارایی بستگی به غلظت اجزای فعال دارد و کارایی ضد میکروبی آنها بطور دائمی و طولانی مدت می باشد. نانو ذرات از فیلم خشک شده جدا نمی شوند بنابراین این وارنیش برای سلامتی و محیط زیست ضرر ندارد. از کاربرد های این وارنیش می توان به چاپ بر روی مجلات ، بسته بندی مواد غذایی و دارویی و سایر محصولات چاپی اشاره کرد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا