اخبار

EPS رزین پایه آب جدیدی برای بهبود چسبندگی به TPOها معرفی کرد

گروه ترجمه و تولید محتوا در بسپار/ ایران پلیمر Engineered Polymer Solutions (EPS) یک رزین اکریلیک امولسیونی پر جامد برای بهبود چسبندگی به زیرآیند های دارای انرژی سطحی پایین که عمدتا در پشت بام ها استفاده می شوند معرفی کرده است.

این رزین جدید با نام تجاری EPS 2252 به بازار عرضه می شود. دو نمونه از زیرآیند های با انرژی سطحی پایین عبارتند از Thermoplastic olefin (TPO) و ethylene propylene diene monomer (EPDM) . مزایای رزین EPS 2252 به شرح زیر می باشد. EPS 2252 دارای چسبندگی عالی به TPO ، EPDM ، فلزات ، آسفالت و سایر زیرآیند های متداول در بام ها می باشد. این رزین اکریلیک امولسیونی تولیدکنندگان را قادر می سازد تا بتوانند پرایمر ها و basecoat با VOC کمتر از 50 گرم بر لیتر فرموله کنند. به گفته Robert Sandoval مدیر فنی تحقیق و توسعه شرکت EPS ، استفاده از TPO و EPDM در پروژه های ساختمانی جدید و تعمیراتی افزایش یافته است اما مشتریان در رنگ آمیزی این زیرآیند ها دارای مشکل می باشند. برای حل این مشکلات شرکت EPS رزین اکریلیک پایه آب جدید EPS 2252 را توسعه داده است که دارای چسبندگی خوبی به TPO و EPDM می باشد.

به گفته Christopher Farrell مدیر فروش EPS ، تاکنون برای رنگ آمیزی TPO و EPDM از سامانه های پایه حلال استفاده می شد یا یک مرحله آماده سازی قبل از اعمال پوشش انجام می شد. آماده سازی سطحی هزینه پروژه ها را افزایش می دهد. از طرفی استفاده از رنگ های پایه حلال به دلیل دارا بودن VOC در حال کاهش می باشد. با استفاده از EPS 2252 می توان رنگ های پایه آب مطابق با سختگیرانه ترین قوانین VOC تولید کرد.

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا