اخبار

Evonik ظرفیت تولید سیلیکا فوم آبگریز خود را افزایش می دهد

گروه ترجمه و تولید محتوا در بسپار/ ایران پلیمر Evonik Industries قصد دارد ظرفیت تولید سیلیکا فوم (fumed silica) را در کارخانه Rheinfelden آلمان افزایش دهد. Evonik در کارخانه Rheinfelden چند ده میلیون یورو سرمایه گذاری خواهد کرد.

در این واحد سیلیکای آبدوست طی فرآیند هایی به سیلیکای ابگریز تبدیل می شود. بر اساس برنامه ریزی های انجام شده این افزایش ظرفیت در اواخر سال 2020 به بهره برداری خواهد رسید. به گفته Johannes Ohmer عضو هیات مدیره Evonik ، توسعه واحد Rheinfelden به منظور تامین بازار های در حال رشد برای سیلیکا فوم می باشد. سیلیکا فوم آبگریز که توسط Evonik با نام تجاری AEROSIL به بازار عرضه می شود دارای جذب رطوبت پایین و قابلیت دیسپرس شدن عالی می باشد.

AEROSIL برای کنترل رئولوژی و بعنوان ضد رسوب در سامانه های پوششی ، چسب ها و مواد درزگیر استفاده می شود. همچنین بعنوان غلظت دهنده و anti-caking agent در لاستیک های سیلیکونی و مواد آرایشی استفاده می شود. به گفته Andreas Fischer رئیس بخش سیلیکای شرکت Evonik ، کارخانه Rheinfelden مادر کارخانه برای سیلیکا فوم آبگریز می باشد. این سرمایه گذاری ظرفیت تولید سالانه سیلیکا فوم آبگریز را در کارخانه Rheinfelden تا 20 درصد افزایش خواهد داد. Evonik یکی از بزرگترین تولیدکنندگان سیلیکا می باشد. Evonik علاوه بر سیلیکا فوم (AEROSIL) و سیلیکا های رسوبی (با نام های تجاری ULTRASIL ، SIPERNAT ، ZEODENT و SPHERILEX ) ، مات کننده های بر پایه سیلیکا با نام تجاری ACEMATT و fumed metal oxides با نام تجاری AEROXIDE تولید می کند. در مجموع Evonik دارای ظرفیت تولید سالانه یک میلیون تن از انواع محصولات بر پایه سیلیکا می باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا