اخباراخبار ویژه

ترجمه اختصاصی بسپار/ Evonik و معرفی سیلیکای رسوبی جهت مات کردن پوشش های پودری

گروه ترجمه و تولید محتوا در بسپار/ایران پلیمر  Evonik یک سیلیکای رسوبی جدید جهت مات کردن پوشش های پودری معرفی کرده است. این مات کننده که در پتنت ثبت شده است توسط Coating Additives business تولید و با نام تجاری SPHERILEX DP-0115 به بازار عرضه می شود. این گرید بی همتا از سیلیکای رسوبی موفقیت خوبی در مات کردن پوشش های پودری داشته است.

این مات کننده سطحی با ماتی یکنواخت و قابل پیش بینی در پوشش های پودری ایجاد می کند. همچنین این مات کننده سختی و انعطاف پذیری پوشش پودری نهایی را افزایش می دهد. قدرت مات کنندگی آن به دمای پخت پوشش وابسته نمی باشد و در تمام فرمولاسیون ها و ساختار های شیمیایی بخوبی عمل می کند. کاربرد اصلی این مات کننده در پلی استر های با دوام بالا و شفاف پوشه های اکریلیک مورد استفاده در پوشش های پودری ساختمانی ، اتومبیلی و صنعتی می باشد. SPHERILEX DP-0115 با استفاده از یک فرآیند پتنت شده توسعه یافته است. در این فرآیند خلل و فرج به حداقل و کروی بودن شکل ذرات به حداکثر می رسد بنابراین می توان درصد بیشتری از آن را در پوشش پودری استفاده کرد بدون آنکه بر روی خواص جریان پذیری مذاب اثر منفی بگذارد.

این مات کننده ظاهری یکنواخت و با کیفیت بالا ایجاد می کند. این مات کننده به آسانی با سایر مواد اولیه مورد استفاده در پوشش های پودری مخلوط شده و در اکسترودر بطور کاملا یکنواخت مخلوط می گردد. در نتیجه در پودر نهایی بطور کاملا یکنواخت توزیع خواهد شد. با توجه به جذب روغن پایین و شکل کروی ، این مات کننده سختی پوشش نهایی را بدون فدا کردن انعطاف پذیری افزایش می دهد. این مات کننده می تواند در مرحله نهایی برای مات کردن پوشش های پودری براق استفاده شود.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا