اخبار

Evonik یک استارت آپ تولید مواد پودری صنعت چاپ سه بعدی را خرید

گروه ترجمه و تولید محتوا در بسپار/ ایران پلیمر شرکت Evonik یک استارتاپ موفق در زمینه ی تولید مواد پودری برای صنعت چاپ سه بعدی را در آمریکای شمالی خریداری کرد. خریداری این استارتاپ باعث دسترسی شرکت Evonik به تمامی فناوری های ثبت شده ی این شرکت در زمینه ی تولید پلیمرهای پودری مخصوص چاپ سه بعدی  می شود. طبق گفته ی Ralph Marquardt رئیس بخش استراتژی رشد شرکت Evonik : این خریداری و به دست آوردن دانش فنی لازم در زمینه ی بسپارهای ساختاری به فعالیت های ما در راستای تولیدات بسپارهای با عملکرد بالا کمک بسیار زیادی خواهد کرد. اعتقاد شرکت Evonik بر این است که فناوری این بسپارها به سرعت قادر به گسترش در مقیاس های تولیدی کلان خواهد بود.

این فناوری ها شامل فناوری تولید بسپارهای گرمانرم نیمه بلورین همانند پلی بوتیلن ترفتالات، پلی اتر کتون یا پلی آمید ۶ می شود. علاوه بر این، در شمار این دستاوردها، فناوری های دیگری نظیر تولید بسپارهایی با ویژگی های خاص نظیر رنگ، رسانایی و مقاومت در برابر شعله نیز می گنجد.

شرکت Evonik خود تولید کننده ای پیشرو در زمینه ی پودر پلی آمید ۱۲ مخصوص چاپ سه بعدی است. این پودر اکنون ۲۰ سال است که در صنعت چاپ سه بعدی مورد استفاده قرار می گیرد. این شرکت برای صنعت چاپ سه بعدی، رشته های PEEK را نیز تولید می کند. علاوه بر این دو مورد، پودرهای انعطاف پذیر PEBA و افزودنی های بی شمار دیگری نظیر عوامل پراکنش، بهبود دهنده های جریانی و واکنشی نیز از تولیدات Evonik محسوب می شود.

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا