اخبار

ExxonMobil بزرگترین مجموعه آروماتیک جهان را خرید

گروه ترجمه و تولید محتوا در بسپار/ ایران پلیمر می نویسد، شرکت ExxonMobil اعلام کرد که شعبه سنگاپور آن، خرید شرکت Jurong Aromatics را تکمیل کرده است. Jurong Aromatics Corporation بزرگترین کارخانه آروماتیک جهان می باشد که در جزیره Jurong سنگاپور قرار دارد. این کارخانه در نزدیکی مجموعه پالایش و پتروشیمی ExxonMobil قرار دارد. 

این مجموعه ExxonMobil دارای ظرفیت تولید ۱.۹ میلیون تن اتیلن در سال و ۵۹۲ هزار بشکه روغن خام در روز می باشد. خرید شرکت Juron، تولید مواد آروماتیک شرکت ExxonMobil سنگاپور را به بیش از ۳.۵ میلیون تن در سال افزایش می دهد. همچنین ظرفیت تولید روزانه سوخت را به حدود ۶۵ هزار بشکه می رساند. به گفته Karen Mckee نایب رئیس بخش مواد شیمیایی پایه و واسطه ExxonMobil این سرمایه گذاری استراتژیک در سنگاپور برای برآورده کردن تقاضای در حال رشد جهانی بویژه آسیا-اقیانوسیه برای محصولات شیمیایی انجام شده است. ExxonMobil بیش از ۱۲۰ سال است که در کشور سنگاپور فعالیت دارد و یکی از بزرگترین تولید کنندگان بین المللی در سنگاپور می باشد. 

این مجموعه پتروشیمی سنگاپور قادر به فرآیند محدوده گسترده ای از مواد اولیه از گاز های سبک تا روغن خام است. در اواخر سال جاری در این مجموعه واحد جدیدی برای تولید پلیمر های ویژه افتتاح خواهد شد. در این واحد لاستیک های بیوتیل و رزین های با عملکرد بالا جهت کاربرد در چسب تولید خواهد شد. ظرفیت تولید سالانه این واحد ۲۳۰ هزار تن خواهد بود.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا