اخبار

Hempel پوشش های ضد خزه جدیدی بر پایه فناوری نانو اکریلات معرفی کرد

 

گروه ترجمه و تولید محتوا در بسپار/ ایران پلیمر می نویسد، شرکت Hempel اعلام کرد که تولید دو پوشش ضد خزه جدید را آغاز کرده است. این دو محصول جدید با نام های تجاری Globic 9500S و Globic 9500M به بازار عرضه می شوند. این پوشش ها افت سرعت کشتی ها را حدود ۲.۵ درصد کاهش می دهند. 

این پوشش ها باعث صرفه جویی در مصرف سوخت شده و میزان نشر گاز دی اکسید کربن را هم می کاهند. پوشش های Globic با استفاده از فناوری پتنت شده نانو اکریلات تولید شده اند. این فناوری یک مکانیزم صیقلی شدن کنترل شده ایجاد می کند و زیست کش ها را با سرعت پایداری بر روی سطح آزاد می کند. Globic 9500M برای حفاظت در برابر لجن ها و ریزسازواره های نرم و سخت در تمام شرایط طراحی شده است.

Globic 9500S برای حفاظت در برابر ریزسازواره های سخت طراحی شده است. پوشش های Globic در بازار از استقبال خوبی برخوردار بوده اند و از زمان آغاز تولید آنها در سال ۲۰۰۵ ، بیش از ۲۵ میلیون لیتر از این پوشش ها در سرتاسر جهان برای پوشش دهی بیش از ۵۰۰۰ کشتی مورد استفاده قرار گرفته است. بعلاوه الیاف میکروی مورد استفاده در Globic 9500M و Globic 9500S استحکام مکانیکی خوبی ایجاد می کند و مانع ترک خوردن و کنده شدن رنگ می شود. بعضی از ویژگی های محصولات Globic 9500 به شرح زیر می باشد: 

– حفاظت طولانی مدت در برابر انواع موجودات ریز دریایی 

– مناسب برای انواع کشتی ها در سرعت های مختلف 

– استفاده از فناوری نانو اکریلات 

– استفاده از الیاف میکرو برای بهبود استحکام مکانیکی 

– خواص عملکردی بهتر نسبت به سایر پوشش های خود صیقلی شونده 

– پایداری رنگ عالی  

این پوشش های جدید بر اساس فناوری نانو اکریلات بوده و از نانو کپسول ها برای صیقلی شدن کنترل شده استفاده می کنند. وقتی ‌آب دریا در تماس با نانو کپسول ها قرار می گیرد ، به پوسته خارجی آبگریز نفوذ می کند و هسته داخلی آبدوست بطور شیمیایی هیدرولیز می شود. هسته منبسط شده و پوسته را می شکند و صیقلی شدن کنترل شده انجام می شود. برخلاف سایر فناوری های ضد خزه ، فناوری نانو اکریلات بلافاصله حفاظت در برابر موجودات ریز دریایی را ایجاد می کند و نیازی به اصطکاک آب ندارد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا