اخباراخبار ویژه

Linetec پوشش های ضد میکروب برای محصولات ساختمانی معرفی کرد

گروه ترجمه و تولید محتوا در بسپار/ایران پلیمر Linetec با استفاده از فناوری Microban پوشش های ساختمانی در فام های مختلف برای حفاظت سطوح فلزی ساختمان در برابر میکروب ها توسعه داده است. حفاظت در برابر میکروب بویژه برای محصولات ساختمانی آلومینیومی (سطوح داخلی و خارجی) مثل در ها ، دستگیره ها ، پنجره ها ، ورودی ها ، قاب لامپ و پنل های ساختمانی اهمیت دارد. به هر حال رشد باکتری های ایجاد کننده بو و لکه یک مساله مهم است و استفاده از این پوشش ها در ساختمان ها باعث حفاظت در برابر این باکتری ها می شود.

این مساله بطور ویژه در ساختمان های پر تردد و عمومی مثل مراکز بهداشتی ، مدارس ، دانشگاهها و آپارتمان ها دارای اهمیت می باشد. کنترل میکروب ها یک امر ضروری می باشد. بر اساس تخمین های انجام شده در زمین بیش از ۴.۵ میلیون گونه باکتری و قارچ وجود دارد. بسیاری از این میکروب ها از طریق رفت و آمد مردم در اماکن عمومی و پر تردد از مکانی به مکان های دیگر منتقل می شوند. تعداد بعضی از میکروب ها می تواند در شرایط مناسب در هر دقیقه به دو برابر افزایش پیدا کند. محصولات ضد میکروب Linetec از مکانیزم تبادل یونی استفاده می کنند. با حضور رطوبت این مکانیزم فعال می شود و کاتیون های نقره آزاد می شوند. نقره سوخت و ساز و تولیدمثل میکروب ها مختل می سازد.

اگر میکروب نتواند تغذیه و تولید مثل کند در نتیجه نمی تواند بر روی محصولات فلزی ساختمانی رشد کند. پوشش ساختمانی Linetec یک پوشش مایع حاوی ۷۰ درصد رزین پلی وینیل فلوراید (PVDF) می باشد. این سامانه با AAMA 2605 که یکی از سختگیرانه ترین قوانین برای پوشش های ساختمانی می باشد مطابقت دارد. محصولات آلومینیومی پوشش داده شده دارای سطح بدون تخلخل و با دوام بالا می باشند. همچنین تمیز کردن آنها کار ساده ای می باشد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا