اخبار

ترجمه اختصاصی بسپار/ MITSUBISHI یک رزین با فرمولاسیون جدید برای جایگزینی با فلز معرفی کرد

گروه ترجمه و تولید محتوا در بسپار/ایران پلیمر  شرکت مواد پیشرفته ی Mitsubishi (MCAM) کامپوزیت ترموپلاست خود به نام KyronMAX را در خط تولید جدید و با فرمولاسیون جدید تولید می کند. این ماده در صنایع نفت و گاز، هوا فضا، خودرو و دیگر صنایع مشابه کاربرد دارد. در این کامپوزیت از فناوری “الیاف کربن کوتاهِ” این شرکت استفاده شده است. MCAM با استفاده از این فناوری قوی ترین پلیمری را که تا کنون وجود داشته است تولید کرده به طوری که می توان آن را جایگزین قطعات فلزی کرد.

Dave Wilkinson، مدیر فناوری MCAM در این زمینه می گوید، زمانی که ما خط تولید پلیمر ترموپلاستیک مهندسی را راه اندازی کردیم، به سمت پلیمرهای پرکاربردی مانند پلی پروپیلن، نایلون و پلی کربنات حرکت کردیم. ما در مورد موادی که از آن ها استفاده می کنیم دانش کاملی داریم. اگر مصرف کننده ای نایلون ۶/۶ بخواهد، ما قوی ترین محصول را در اختیار او قرار می دهیم.

محصول KyronMAX یکی از قوی ترین ترکیبات در جهان است که در قالب گیری تزریقی به کار می رود و می توان از آن به جای استیل در قطعات مختلف استفاده کرد. MCAM با ارائه ی محصولی که مقاومت کششی معادل ۴۱۴ MPa دارد، مرزهای صنعت را جابه جا کرده است.
Wilkinson در این باره می گوید، ما سعی می کنیم فناوری را پیش رفته تر کنیم تا بتوانیم به مشتریان خود امکان جایگزینی پلیمرها با فلزات را بدهیم. به علاوه محصولات ما برای کاربری ساده و استفاده در قالب گیری تزریقی مناسب سازی شده اند. جایگزینی فلزات به ویژه در اجزای خودرو، یکی از رویکردها در برنامه های کاهش وزن و پایداری محصولات است. ما مطالعات زیادی انجام داده ایم و به این نتیجه رسیدیم که اگر شما وزن را کاهش دهید، میزان تولید CO2 به دلیل کاهش مصرف سوخت، کمتر می شود. با استفاده از فناوری KyronMAX قطعاتی با ساختار پیجیده را می توان با استفاده از قالب گیری تزریقی ایجاد کرد. قطعاتی که استحکام و عملکرد فلز را دارند.

مرکز فناوری و تحقیق MCAM در آمریکای شمالی، در مساحتی بالغ بر ۹۲۹۰ متر مربع واقع شده است و در آن موادی با فناوری های جدید و پیشرفته تولید می شوند. در این مرکز ۱۲ دستگاه قالب گیری تزریقی از ظرفیت ۲۰ تن تا ۷۰۰ تن وجود دارد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا