اخباراخبار ویژه

اختصاصی بسپار/ Nouryon میکروکره جدیدی برای کاربرد در صنایع خودرویی معرفی کرد

گروه ترجمه و تولید محتوا در بسپار/ ایران پلیمر Nouryon میکروکره های جدید Expancel HP92 را معرفی کرد. این پرکننده های میکروکروی ترموپلاستیک در فرآیند های تولید با فشار بالا جهت صنایع خودرویی قابل استفاده هستند. در صنایع خودرویی برای برآورده کردن قوانین سختگیرانه مربوط به محیط زیست و تقاضای مشتریان برای وسایل نقلیه کم مصرف، تقاضا برای مواد سبک به میزان قابل توجهی در حال افزایش است.

به گفته Johan Landfors نایب رئیس اجرایی و رئیس بخش Technology Solutions در Nouryon، قابلیت تولید محصولات سبک برای مشتریان اهمیت زیادی دارد. مشتریان در صنایع حمل و نقل به دنبال محصولی هستند که نیازمندی های مختلف را به طور همزمان دارا باشد. محصول جدید علاوه بر بهبود بازده سوخت، حالت اکوستیک را نیز بهبود می دهد و به کاهش تولید دی اکسید کربن کمک می کند. میکروکره های Expancel شامل یک پوسته پلیمری هستند که یک گاز در داخل آن محبوس است. در اثر حرارت این گاز منبسط می شود. بنابراین این میکروکره ها به عنوان یک پر کننده سبک و عامل پف کننده برای تولید محصولات سبک تر استفاده می شوند. با توجه به کاهش وزن و کاهش مصرف مواد اولیه، استفاده از این محصول به کاهش هزینه ها و کاهش آثار منفی زیست محیطی کمک می کند.

استفاده از Expancel HP92 در درزگیر ها و پوشش های عایق زیر بدنه خودرو، باعث می شود تا بتوان از فرآیند های اعمال با فشار بالا استفاده کرد. در حال حاضر Expancel HP92 در Stockvik سوئد تولید می شود و تا اوایل سال 2023 در Green Bay, Wisconsin ایالات متحده امریکا نیز تولید خواهد شد. میکروکره های Expancel بیش از 40 سال است که تولید می شوند و در بیش از 80 کشور جهان فروخته می شوند. Expancel HP92 برای اولین بار در Automotive Lightweight Materials Europe 2022 که در Stuttgart آلمان برگزار شد معرفی گردید.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا