اخباراخبار ویژه

ترجمه اختصاصی بسپار/ Oerlikon Balzers پوشش مقاوم حرارت بر پایه PVD معرفی کرد

گروه ترجمه و تولید محتوا در بسپار/ایران پلیمر  Oerlikon Balzers نسل جدیدی از پوشش های مقاوم در برابر حرارت MCrAlY که بر اساس فناوری PVD Arc می باشند را معرفی کرده است. این پوشش ها دارای خواص عالی برای کاربرد در محیط های با دمای بالا مثل بازار های تولید برق و صنایع هوایی می باشند. اولین پوشش از این محصولات جدید محصول BALORA PVD MCrAlY می باشد که نماینده نسل جدید پوشش های با دانسیته بالای MCrAlY می باشد. در تولید این محصول از فناوری ها و تجهیزات PVD Arc برای ایجاد یک سد قوی در برابر اکسیداسیون و خوردگی در دمای بالا استفاده شده است.

این محصول برای جلوگیری از خوردگی در قسمت های داغ توربین ها استفاده می شود. بهبود بازدهی در توربین های گازی غالبا با افزایش دمای فرآیند تا ۱۲۰۰ درجه سانتیگراد و به بالا بدست می آید. پوشش های مورد استفاده در قسمت های داغ توربین ها باید در برابر این دما های بسیار بالا مقاوم باشند و مانع اکسایش و خوردگی شوند. در غیر اینصورت خوردگی باعث صدمات زیاد و هزینه های زیاد (جهت جایگزینی قطعات صدمه دیده) می شود. معمولا پوشش های MCrAlY با استفاده از روش های اسپری حرارتی و سایر فناوری ها تولید می شوند.

Oerlikon Balzers از فناوری PVD Arc برای تولید این پوشش ها استفاده کرده است. مواد پودری با عملکرد بالا توسط Oerlikon Metco تهیه شده و این مواد با استفاده از سامانه پوشش دهی high-end arc evaporation شرکت Oerlikon Balzers بصورت یک پوشش با دانسیته بسیار بالا بر روی قطعات رسوب داده می شود. BALORA PVD MCrAlY دمای خدمات دهی را بالا تر برده و یک سد عالی در برابر اکسایش ایجاد می کند و باعث بهبود بازده و طول عمر مفید توربین ها می شود. در نتیجه باعث کاهش هزینه های تعمیر و نگهداری می شود.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا