اخبار

PEF شاید جایگزینی برای PET در بطری ها!

گروه ترجمه و تولید محتوا در بسپار می نویسد، یک رزین جدید با نام PEF یا پلی اتیلن فورانوآت به زودی توسط شرکت Toyobo Co به تولید انبوه می‌رسد. هدف از این تولید فروش در سطح کلان با قیمت اقتصادی می‌باشد. این شرکت امیدوار است که بتواند با این محصول به طور کلی پلی اتیلن ترفتالات را در بسته بندی‌های نوشیدنی جایگزین نماید. این شرکت عنوان کرده است که بطری‌های تولید شده با این رزین سبک تر بوده و در برابر ورود هوا مقاوم تر می‌باشند. این مساله محافظت بیشتری را ایجاد نموده و موجب تازگی بیشتر محصولات بسته بندی شده نسبت به بطری‌های PET می‌شود.

با استفاده از دانش فنی Avantium که یک موسسه زیست فناوری در هلند می‌باشد، شرکت Toyobo Co موفق شد پلی اتیلن فورانوآت را در مقیاس کلان تولید نماید. قرار است این شرکت محصولات خود را به شرکت‌های تولید کننده‌ی نوشیدنی نظیر Mitsui & Co فرستاده تا استفاده از آن تا اواسط سال 2017 اتفاق بیفتد.

مقدار اندک هوایی که همیشه از بطری‌های PET به درون بسته بندی نفوذ می‌کرد، جلوگیری از اکسید شدن را بسیار دشوار می‌نمود. استفاده از PEF میزان هوای ورودی به درون بسته بندی را تا یک چهارم کاهش می‌داد. این رزین با کاهش ضخامت نیز عملکرد خود را حفظ می‌نماید. این مساله امکان تولیدات سبک تر را فراهم می‌آورد. شرکت تولید کننده عنوان کرده است که PEF از گیاه مشتق شده و به همین دلیل انتشار گاز دی اکسید کربن را به مقدار قابل توجهی کاهش می‌دهد. 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا