اخبار

Shepherd Color رنگدانه زرد بدون سرب جدیدی معرفی کرد

گروه ترجمه و تولید محتوا در بسپار/ایران پلیمر Shepherd Color اعلام کرد که محصول جدیدی به رنگدانه های NTP Yellow اضافه کرده است. این رنگدانه جدید که با نام تجاری Yellow 10G155 به بازار عرضه می شود دارای دوام و پشت پوشی بالایی می باشد. شیمیدانان رنگ و پوشش ها و فرمول نویسان برای تولید رنگ های زرد با چالش های زیادی مواجه هستند.

محدوده گسترده ای از رنگدانه های زرد با سطوح مختلف پشت پوشی ، دوام ، رنگ دهی و قیمت موجود می باشند. این چهار خاصیت غالبا برخلاف یکدیگر می باشند و مجبور به انتخاب دو یا چند خاصیت اصلی تر می باشیم. استفاده از رنگدانه های قدیمی مثل کرومات سرب به دلیل وضع قوانین سختگیرانه زیست محیطی با محدودیت همراه می باشد. فضای رنگی زرد دارای محدوده وسیعی از رنگدانه ها می باشد که دارای یک تعادل بین رنگ دهی ، پشت پوشی و دوام می باشند. رنگدانه جدید NTP Yellow (PY 227) یک فام درخشان خالص ایجاد می کند. همچنین دارای پشت پوشی بالا و دوام عالی می باشد. RTZ Orange نیز رنگدانه های با عملکرد بالای فاقد سرب با فام نارنجی می باشند. فرمول نویسان رنگ که برای رنگ همانندی از ترکیب رنگدانه های آلی و معدنی استفاده می کردند در حال حاضر می توانند این کار را تماما با رنگدانه های معدنی که دارای دوام بالاتری هستند انجام دهند.

رنگدانه های RTZ Orange و NTP Yellow با محدوده گسترده ای از پلیمر های مورد استفاده در پوشش ها و پلاستیک ها سازگار هستند و در کاربرد های مختلف شامل موارد زیر قابل استفاده هستند. – کلاف پوشانی (coil coating)   – پلیمر های مهندسی – لمینیت ها – پوشش های پودری – پوشش های ساختمانی و نما  NTP Yellow 10G155 دارای دوام و پشت پوشی بالایی می باشد و از نظر فام به بیسموت وانادات های باشید قرمز (PY 184) نزدیک می باشد. این رنگدانه دارای مقاومت آب و هوایی عالی و پایداری حرارتی بالا می باشد. سایر خواص مهم این رنگدانه عبارتند از: خنثی بودن نسبت به اسید ها و باز ها ، مقاومت خوب در برابر UV و حلال ها ، عدم وجود سرب و کروم و فقدان هالوژن ها.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا