اخبار

SPE انجمنی جهانی: الگویی موفق در رابطه ی میان صنعت و دانش برای 75 سال

اختصاصی بسپار- جامعه مهندسان پلاستیک (Society of Plastics Engineers (SPE)) به دنبال ترویج آگاهی علمی و مهندسی مربوط به پلاستیک و یک جامعه پیشرو است که درگیر جنبه­ های فنی و تجاری صنعت پلیمر و پلاستیک است. در این جامعه که بزرگترین و شناخته ­شده ترین جامعه حرفه ­ای پلاستیک در جهان است، افراد می­توانند با هم ارتباط داشته باشند، بیاموزند و مهارت­های خود را توسعه دهند تا به اهداف شخصی و حرفه­ای خود دست یابند. SPE از طریق توسعه علمی و تجاری، نوآوری فنی و رقابت صنعتی را پرورش می­دهد. این نهاد خانه­ای حرفه­ای برای نزدیک به 20 هزار متخصص پلاستیک در گرداگرد جهان و از 84 کشور است. برای بیش از 70 سال به متخصصان پلاستیکی که خواستار پیشبرد و توسعه آگاهی و حرفه خود بوده­اند اطلاعات فنی، آموزش، شبکه­ سازی و منابع اشتراک دانش را ارایه داده و در سال 2017 هفتاد و پنجمین سالگرد فعالیت خود را جشن می ­گیرد.


SPE دارای سه دفترنمایندگی است: دفتر امریکا، دفتر چین، دفتر اروپا و خاورمیانه

SPE تمامی متخصصان درگیر این حرفه از دانشجویان تا بازنشستگان را تحت پوشش قرار می­دهد. ماموریت جامعه فراهم آوردن و ترویج آگاهی علمی و مهندسی مربوط به پلاستیک در سراسر جهان است. چرا این ماموریت اهمیت دارد؟ زیرا SPE تنها انجمن جهانی است که افراد فعال در صنعت را گرد هم آورده تا در خصوص مسایل فنی پلیمر و پلاستیک بحث و بررسی کنند. این محل بحث و مناظره آزاد موجب پیشرفت علم و تکنولوژی­هایی می­شود که پیشرانه ­ی نوآوری در صنعت پلاستیک هستند. نقش SPE در اتصال این افراد و گسترش این دانش برای سلامت صنعت جهانی نیز مهم است زیرا نوآوری و پیشرفت­های فنی در یکی از قسمت­های صنعت یا بازار، اثری فوری بر تمام بخش­ها به  صورت جهانی دارد. این پیشرفت­ها در صنعت پلیمر و پلاستیک به توزیع تغییرات و بهبودها در سبک زندگی و رشد اقتصادی کمک می­کند. از طریق مواردی همچون محصولات پزشکی و ایمنی غذایی، کاهش زباله­ها، کمک به حل مساله انرژی و … موجب ترویج پیشرفت­ها در عرصه سلامت می­شود. انجمن از طرریق فورم ­ها به تقویت صدای تکنولوژی و تمرین و ترویج مسوولیت­ پذیری شخصی و جمعی کمک می­کند.


اهداف اصلی SPE عبارتند از:

-معتبرترین جامعه فنی پلاستیک بودن در سراسر جهان

-تامین کننده آگاهی مهندسی علمی و کاری لازم توسط اعضا

-حفظ گروه های موفقی از افراد در حال کار در زمینه پلاستیک در گرداگرد جهان

-داشتن منابع مالی و دیگر منابع  مورد نیاز برای حفظ فعالیت های SPE در ابعاد جهانی


وبگاه این جامعه توضیح داده که چرا اعضا برای آن­ها مهم هستند: اعضای شخصیSPE مرکز فعالیت­های جامعه ­اند. تقریبا تمام محتوای فنی SPE توسط آن­ها تولید و مصرف می­شود. با عضویتی قوی، ارتباط SPE با صنعت و توانایی برای به واقعیت پیوستن ماموریت امکان­پذیر است. SPE از طریق عضویت، با فعالیت­های متنوعی که به دنبال غنی سازی دانش فردی، تخصص و سهم هر فرد است از صنعت پشتیبانی می کند. فعالیت­ها غالبا فنی هستند اما شامل فرصت­هایی برای توسعه رهبری، شبکه و سایر مهارت­های کسب و کار نیز می­شوند. اعضای SPE به  آن کمک می­کنند تا صنعت را درک کند و بنابراین SPE می تواند به صنعت و جوامع آن از طریق برنامه ­ها، محصولات و سرویس ­ها بهتر خدمت کند.

علاوه بر ایجاد ارتباطات و شبکه ­های حرفه ­ای موثر، انجمن اخبار و منایع علمی را اختیار اعضا قرار می­دهد. پیشنهادات شغلی را درمعرض دید قرار می­دهد. انتشار مقالات فنی و جذب اسپانسر برای عملی کردن پروژه ­ها از دیگر فعالیت­های انجمن است.  همچنین مشاوره بازاریابی، تحقیقات بازار و آگاهی از برند از خدمات این جامعه است. در این مسیر با برگزاری کنفرانس، مطالعه استراتژیک برای تولید محصولات جدید به صنعت پلاستیک خدمت می­کند.

 

SPE چگونه آموزش می ­دهد؟

 

(ادامه دارد …)

متن کامل این مقاله را در شماره 173 ام ماهنامه بسپار که در بهمن ماه منتشر شده است بخوانید.

در صورت تمایل به دریافت نسخه نمونه رایگان و یا دریافت اشتراک با شماره های 02177523553 و 02177533158 داخلی 3 سرکارخانم ارشاد تماس بگیرید. امکان اشتراک آنلاین بر روی صفحه اصلی همین سایت وجود دارد. 

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا