اخبار

Surfaces پوشش ضداصطکاک جدیدی معرفی کرد

گروه ترجمه و تولید محتوا در بسپار/ ایران پلیمر Applied Nano Surfaces (ANS) یک شرکت سوئدی می باشد که بر روی راهکار های کاهش اصطکاک و سایش فعالیت دارد. این شرکت دو روش مختلف را ارائه کرده است. ANS Triboconditioning یک فرآیند آماده سازی سطحی مکانیکی-شیمیایی می باشد که برای کاهش اتلاف اصطکاکی و سایش بر روی سطوح مختلف استیل و چدن قابل استفاده است.

ANS Tricolit یک پوشش اسپری شونده است که باعث کاهش اصطکاک می گردد. ANS اخیرا یک پوشش جدید معرفی کرده است. Tricolit GO یکی از اولین پوشش های بر پایه گرافن و با اصطکاک کم می باشد که در بازار موجود می باشد.

Tricolit هم بصورت عمده و هم بصورت قوطی های اسپری آماده به مصرف در دسترس است. این پوشش می تواند اصطکاک و سایش را کاهش دهد. به ادعای ANS استفاده از گرافن افزایش 10 برابری در مقاومت سایشی و استحکام مکانیکی پوشش ایجاد می کند. ANS در تولید این محصول از دیسپرسیون های گرافن شرکت انگلیسی Applied Graphene Materials استفاده می کند. توسعه این محصول جدید با پشتیبانی مالی شرکت سوئدی SIO-Grafen انجام شده است.

به گفته Boris Zhmud پوشش های بر پایه گرافن می توانند پلی باشند بین پوشش های متداول بر پایه polymer-bonded solid lubricant و پوشش های سخت self-lubricate گرانقیمت که بوسیله فرآیند PVD تولید می شوند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا