اخبار

اختصاصی بسپار/ Syensqo افزودنی ویژه فاقد PFAS جهت رنگ های پایه آب معرفی کرد

گروه ترجمه و تولید محتوا در بسپار/ایران پلیمر  Syensqo قبلا بخشی از Solvay Group بود و در حال حاضر یک شرکت مستقل می باشد. این شرکت دارای بیش از 13000 کارمند در 30 کشور جهان می باشد. Syensqo محصول جدیدی به افزودنی های ویژه Rhodoline اضافه کرد. افزودنی جدید به جلوگیری از چسبیدن سطوح تازه رنگ آمیزی شده کمک می کند.

این افزودنی خواص early hot block resistance را بدون اثر منفی بر سایر خواص عملکردی بهبود می دهد. استفاده از Rhodoline HBR در رنگ این اطمینان را حاصل می کند که سطوح تازه رنگ آمیزی شده در اثر تماس با یکدیگر دچار آسیب نمی شوند. این ویژگی بطور ویژه برای سامانه های اکریلیک با VOC پایین اهمیت دارد. بویژه در روز های اول پس از رنگ آمیزی که رنگ بطور ظاهری و سطحی خشک شده است اما بطور کامل سخت نشده است اهمیت دارد. تمام ویژگی های عملکردی رنگ حفظ می شود و استفاده از این افزودنی اثر منفی بر سایر خواص ندارد. به گفته Pierre Hennaux مدیر توسعه Syensqo Coatings North America ، محدودیت های استفاده از مواد سطح فعال فلوئوره در سرتاسر جهان در حال افزایش می باشد و محصول جدید جایگزین مناسبی برای این مواد است.

Rhodoline HBR تاکنون در تمام سامانه هایی که استفاده شده است دارای عملکرد مناسبی بوده است. رنگ های ساخته شده با آن دارای مقاومت شستشویی خوب و مقاومت خوب در برابر جذب چرک می باشند و استفاده از این افزودنی هیچ اثر منفی بر روی براقیت و حساسیت به آب نمی گذارد. همچنین این محصول دارای VOC بسیار پایینی (کمتر از یک درصد) می باشد. میزان مصرف آن نیز پایین و در حد 0.5 درصد می باشد. Rhodoline HBR در حین نمایشگاه American Coatings Show 2024 که از 30 ماه April تا 2 ماه May در Indianapolis برگزار گردید ، معرفی شد. این محصول از ماه May سال 2024 بطور تجاری تولید می گردد و در ابتدا در ایالات متحده امریکا و کانادا در دسترس خواهد بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا