اخبار

VDMA (اتحادیه سازندگان ماشین آلات آلمان) در واکنش به خروج امریکا از برجام: تجارت بین المللی بازی پوکر نیست!

گروه ترجمه و تولید محتوا در بسپار/ ایران پلیمر  مدیر اجرایی VDMA آقای Thilo Brodtmann در مورد بسیاری از تحریم ها و اثرات منفی حاصل از آن در سراسر دنیا چنین می گوید: تجارت جهانی بازی پوکر نیست که در انتهای آن یکی از افراد عضو با افزایش سهام به عنوان برنده ی خوش شانس میز را ترک کند.

تمامی تحریم ها و تهدیدهای ناشی از آن ها در سراسر جهان محکوم به شکست هستند. هیچ یک از این تحریم ها به اهداف خود نخواهند رسید. چه این تحریم ها در آمریکا باشد، چه چین، روسیه یا ایران. این تحریم ها نمی توانند ادامه دار باشند و در عین حال رشد کنند و هیچ گاه همراه با خود صلح را برای کشورهای درگیر به ارمغان نخواهند آورد.
این شخص تاکید کرد که که ملی گرایی (Nationalism) و حمایت گرایی (protectionism) نه تنها رشد و رونق را تهدید خواهد کرد بلکه در جهت عکس آن عمل خواهد کرد. ملی گرایی و حمایت گرایی حتی می تواند کشورهایی که درگیر ماجرا نیستند را نیز تحت تاثیر خود قرار دهد. سیاست باید به مسیر اصلی خود در جهت تجارت جهانی بازگشته و در مسیر WTO قرار داشته باشد. سیاست با قرار گیری در این مسیر باید بتواند به معاهدات خود پایبند باشد. در جهان تنها آشتی است که منافع همه جانبه ای را برای همه در بر خواهد داشت.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا