اخبار

VDMA در کنفرانس مطبوعاتی خود در نمایشگاه K2016 از نسل چهارم صنعت چه گفت؟

گروه ترجمه وو تولید محتوا در بسپار می نویسد، در کنفرانس مطبوعاتی مشترک بین VDMA و EUROMAP که روز قبل از بازگشایی درهای K2016 به روم عموم، برگزار شد، رئیس EUROMAP،  آقای Luciano Anceschi و نایب رئیس آن دکتر Karlheinz Bourdon دورنما . پیش بینی خود را در مورد آینده صنعت پلاستیک در اروپا عنوان کردند. در واقع، EUROMAP که چتر اروپا در زمینه‌ی ماشین آلات لاستیک و پلاستیک می‌باشد، برای فروش تولیدکنندگان لاستیک و پلاستیک اروپا رشدی زیر 2 درصد را هدف‌گذاری کرده است.

طبق گفته‌ی Luciano Anceschi: این پیش بینی (رشد 1/8 درصدی برای امسال و حتی دوسال آینده) به این معنی است که صنعت برای کشورهای وابسته به  EUROMAP در حال رشد می‌باشد. بین سال‌های 2005 تا 2015 فروش در این کشورها از 9/3 میلیارد یورو به 15/5 میلیارد یورو رسیده است. این رشد فروش 46 درصد بوده که البته کمتر از رشد 83 درصدی نسبت به کل دنیا می‌باشد.

در سال 2015 شرکت‌های عضو EUROMAP، 47 درصد از کل صادرات جهانی را به خود اختصاص داده اند. سهم چین از این صادرات 15 درصد بوده است.

طبق گفته‌ی دکتر Karlheinz Bourdon  در سال 2015 شاهد یک رکود اقتصادی در چین بوده ایم که انتظار می‌رود در سال 2016 نیز مشاهده شود. در حال حاضر شرایط اقتصادی در چین بسیار دشوار است. این در حالی است که کسانی که در چین سرمایه‌گذاری کرده اند آینده‌ی روشنی را پیش بینی می‌کنند.

پس از انجام این صحبت‌ها، در این کنفرانس مطبوعاتی در مورد صنعت 4.0 بحث و تبادل نظر شد. در واقع، صنعت 4.0 تمرکز اصلی نمایشگاه K در سال 2016 می‌باشد. طبق صحبت‌های انجام گرفته توسط سخنگوی اصلی انجمن ماشین آلات و پلاستیک VDMA، Ulrich Reifenhäuser، شعار K2016 این است که: صنعت 4.0 برای شما کار خواهد کرد. در این نمایشگاه غرفه‌ی مربوط به VDMA در سالن 6 در مورد صنعت 4.0 توضیح خواهد داد. او اضافه کرد که در حال حاضر صنعت 4.0 بسیار جوان است و این نمایشگاه کمک خواهد کرد تا هرکسی در صورت حضور بتواند حس کند که صنعت 4.0 دقیقا چیست.

تاکید این سخنگو بر این بود که صنعت 4.0 راهی است تا به محصولات مورد نظر مشتری کیفیت داده شود. به آن‌ها کمک خواهد کرد تا تولید و بهره وری خود را افزایش داده و شرایط تعمیر و نگهداری را با پیش بینی راحتتر نماید. او اضافه کرد که صنعت 4.0 هنوز در روزهای اولیه‌ی خود می‌باشد ولی در صورت استفاده می‌تواند معیارهای متفاوتی را در صنعت ایجاد نماید. در واقع تمام صنعت 4.0 مربوط به داده‌هاست! حجم قابل توجهی از داده وجود داشته که می‌توان از آن‌ها استفاده کرده و آموخت.

Thorsten Kühmann، مدیر برنامه ریزی VDMA استاندارد را به عنوان پیش نیازی حائز اهیمت برای صنعت 4.0 عنوان نمود. در حال حاضر قدم‌های اولیه برای این کار برداشته شده و استاندارد Euromap 77 طراحی شده است. در واقع استاندارد مستقل از ساخت ماشین عمل می‌نماید. به همین دلیل فرآیندکاران حق انتخاب داشته و تنها به یک نوع ماشین محدود نمی‌شوند.

صنعت 4.0 تنها در مورد شبکه‌ی ماشین آلات صحبت نکرده و در واقع شبکه‌ای از انسان‌ها نیز در بر می‌گیرد. این بخشی است که VDMA برای خدمت به اعضایش می‌تواند در صنعت 4.0 نقش بازی کند. این موسسه می‌تواند حمایت و اتباطاتی را برای صنعت 4.0 به ارمغان آورد. به بیان دیگر VDMA مسیر را برای اعضا هموار نموده است.

صحبت‌های بی شمار انجام شده مشخص کرد که تولیدات شبکه‌ای دیجیتالی در طول دو سال اخیرچیزی بیش از یک جهش فناوری می‌باشد. این مساله ساختار و الگوهای تولید را به طور کلی دگرگون خواهد نمود.

او در جمع بندی چنان عنوان کرد که صنعت 4.0 فناوری و خلاقیتی بسیار به روز (state of mind and technology) می‌باشد.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا